Özönvíz előtt - Víz Világnapi filmvetítés a Víztudományi Karon

A Víz Világnapján - március 22-én - a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara filmvetítésre invitálta az Egyetemi polgárokat és Baja Város középiskoláinak tanulóit. A Kar számára kiemelt helyet foglal el a Víz, melynek világnapján a Nagyelőadó terem teljes sötétségében mozi hangulatot varázsolva a National Geographic Özönvíz előtt című dokumentumfilmjének bemutatása nagy sikert aratott. A vetítésre több középiskolai osztály is jelezte részvételét. Közel 120 tanuló érkezett, akiket a Vízellátási és Környezetmérnöki Intézet műszaki tanára, Reszl Árpád köszöntött. Buzetzky Győző nyugalmazott vezető főtanácsos, izgalmas filmre hangoló bevezetőt tartott. Többek között megemlítésre került, hogy mit jelent a globális felmelegedés, milyen veszélyei vannak, hogyan tudnánk mérsékelni azt és minél tovább megőrizni a tiszta vizet, amely nélkül nincs élet. A felmerült kérdésekre a film adott választ.

Fotó: Kiszner Bettina