Közös mérőgyakorlat a legmodernebb technikával

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Víztudományi Kara és a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság (KDV-VIZIG) közös mérőgyakorlatot tartott, 2017. március 30-án. A mérőgyakorlat során a KDV-VIZIG dr. Csoma János mérőhajója, valamint a Víztudományi Kar két saját mérőhajója egyidejű méréseket folytatott a bajai Duna-szakaszon és a Vén-Dunán.  A lézerszkennerrel és multibeam sonarral ellátott dr. Csoma János mérőhajó professzionálisan felszerelt, ma Magyarországon a legmodernebb felmérési technológiával rendelkezik.

A terepmunka során mederfelmérést, vízhozammérést, vízszintrögzítést és hordalék-mintavételt végeztek a szakemberek. A mérések kiértékelése lehetőséget nyújt arra, hogy a különböző műszeres technológiák által szolgáltatott adatokat összevessék. A gyakorlat eredményeit tudományos kutatásban és szakdolgozatban is hasznosítják a Kar dolgozói és hallgatói.