Jelenleg 2 bejegyzés található 04 September 2017 dátummal

• 6_2017
  • Előző
  • Következő
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem jogelőd intézményei jubileumi diplomásainak köszöntésére került sor 2017. szeptember 1-én a Víztudományi Karon. Idén, a Felsőfokú Vízgazdálkodási Technikum, 1967-ben oklevelet szerzett általános és mezőgazdasági vízgazdálkodási szaktechnikus, valamint a vízellátás csatornázás szaktechnikus hallgatói vehették át arany emlékdiplomájukat. 1967-ben  72 fő végzett az akkori technikumban, közülük 32 fő vette át a jubileumi oklevelét.
Dr. Bíró Tibor dékán a rendezvényen elmondta, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem fontosnak tartja az Alumni tagok életútjának figyelemmel kísérését és az aktív kapcsolattartást a volt hallgatókkal. Nagy örömére szolgál, hogy a jubilánsok szakmai pályán maradtak. Tóth György Antal a jubilánsok képviseletében tartott beszédet. Kifejezte háláját az egyetem vezetésének a megtiszteltetésért, amiért a volt hallgatók iránt a mai napig elkötelezett.
Az ünnepség pohárköszöntővel zárult, majd a jubilánsok a Víztudományi Kar épületében maradva megtartották 50 éves találkozójukat.

"Ússzunk a Vízügyért"

• 1 20170831
    • 2 20170831
    • 3 20170831
    • 4 20170831
    • 5 20170831
    • 6 20170831
  • Előző
  • Következő

A Külgazdasági és Külügyminisztérium védnöksége és főtámogatása alá tartozó „70 Maraton a Dunáért” Program keretében, Hidvégi-Üstös Pál végig halad (úszva, futva és kerékpározva) a Duna mentén. A program mellé állt az Országos Vízügyi Főigazgatóság és támogatóként csatlakozott a Víztudományi Kar is. A sportoló 2017. augusztus 25-én indult úszva Vácról.  2017. augusztus 31-én pedig Bajáról folytatta útját Mohács felé.

Az extrémsportoló az élővizek védelméért úszik. Célja felhívni a figyelmet természeti értékeinkre, a globális felmelegedés miatt is egyre fontosabb édesvízkészletre, Európa egyik  legjelentősebb folyójára, a Dunára, amely nemcsak ivóvízbázis, de közlekedési útvonal, valamint a pihenés és a sportolás helyszíne is. Az sportoló célja az is, hogy ráirányítsa a figyelmet a sikeres árvízi védekezésre, a természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerőire, a gátőrökre. Az árvizek elleni védekezésben ugyanis ezen szolgálattevők tevékenysége semmivel sem helyettesíthető. A legmodernebb technikai kommunikációs eszközök csak az emberi tudással a szakmai tapasztalatokkal együtt lehetnek hatékonyak a vízkormányozási feladatok ellátásában, különösen árvíz idején.

Az esemény alkalmából megtartott sajtótájékoztatón az NKE Víztudományi Kar képviseletében Dr. Bíró Tibor dékán, az Országos Vízügyi Főigazgatóság képviseletében Dr. Balatonyi László árvízvédelmi osztályvezető, a kar oktatója vett részt. Bíró Tibor kiemelte, fontosnak tartja, hogy mindenki a maga eszközeivel hívja fel a figyelmet az élővizek védelmének jelentőségére.  "Holnap megkezdődik a 2017-2018-as tanév, az ultraúszó pedig épp egy nappal korábban érkezett Bajára. Fontos esemény ez, hiszen ez az első év az NKE életében, amikor a vízügyi képzés hallgatói az egyetem égisze alatt kezdik meg tanulmányaikat"-tette hozzá.

További információ