Nagy sikerrel zárult a Fenntartható Fejlődés Tanulmányok Intézet Zöld Egyetem című rendezvénye

Kedves Résztvevők és Érdeklődők!

Nagy sikerrel zárult a Fenntartható Fejlődés Tanulmányok  Intézet Zöld Egyetem című rendezvénye, ahol a felsőoktatási intézmények fenntarthatósági törekvései, és a közösségekben rejlő lehetőségek kerültek megvitatásra. Az esemény nagyszerű lehetőséget adott arra, hogy a résztvevők megismerkedjenek nemzetközi gyakorlatokkal is: A Climate-KIC project keretében jelen lévő Angel Cano, a spanyolországi „The Climate Reality Project” kommunikációs igazgatója mesélt arról, milyen válaszokat adhatunk a klímaváltozás adta kihívásokra. Vendégünk volt továbbá Maria Andreou, Logan Strechock, Katia Bennett és Máté Fanni, akik a külföldi egyetemek valamint az NKE zöld gyakorlatairól tartottak rövid ismertetőt.

Az előadásokat követő inspiráló kerekasztal beszélgetés megmutatta, hogy a fenntarthatósági törekvéseknek nem csak helye van Egyetemünkön, de a téma iránt egyre nagyobb számban érdeklődnek hallgatóink is.

Köszönjük mindenkinek a részvételt, várunk minden érdeklődőt következő eseményünkön is!

Címkék: FFTI Zöld Egyetem