VTK-s siker a kajak-kenu világbajnokságon

A Víztudományi Kar tanulmányi referense, Kiss Erzsébet is részt vett az augusztus végén megrendezett szegedi Masters Kajak-Kenu Világbajnokságon, ahol csapattársával, Körmendi Lászlóval, K2 mixben bronzérmet szerzett a 200 méteres döntőben.

Kiss Erzsébet honlapunknak elmondta, hogy bár fiatal korában is versenyszerűen kajakozott, 6-8 éve űzi a sportot ismét ilyen keretek között. A heti háromszor megtartott kajakedzés mellett sárkányhajózni is szokott, amely sportággal szintén versenyszerűen foglalkozik, azonban ilyen presztízsű versenyeken való részvételre, mint a mostani világbajnokság, először volt lehetősége. Csapattársával az éves országos kajakversenyek állandói résztvevői és nagy élmény volt számukra, hogy a hazai rendezésű világbajnokságon is felállhattak a dobogóra.

Szöveg: Tamaskó-Juhász Gabriella

Kép: Sugóparti Hírek