Mezővízgazdálkodási gyakorlaton vettek részt hallgatóink

Mezőgazdálkodási vízhasznosítási szakmai gyakorlaton vettek részt a Víztudományi Kar hallgatói október 13-15. között.

Az esti érkezést követően a szakmai program 14-én Szarvason vette kezdetét, ahol a Szarvas-Fish Kft-hez illetve a Halászati Kutatóintézetbe látogattak el diákjaink. Ezt követően az Öntözési és Vízgazdálkodási Kutatóközpont munkájába kaptak betekintést, majd a délelőtti program a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központban zárult. Ebéd után megtekintették a Kákafoki szivattyútelepet és egy szivornyás vízkivételt. Békésszentandráson a Duzzasztóművet, Hajózsilipet, Hallépcsőt és Vízerőművet valamint a közelben álló szivattyútelepet is megszemlélhették hallgatóink. A második napon hallgatóinknak bemutatták a Mezőhegyesi Ménesbirtok és Tangazdaság üzemi területeit és agrárművelését, valamint a tervezett öntözésfejlesztési projekteket. Megismerhették az öntözés legújabb berendezéseit, a szivattyútelepek és átemelők működését. Átfogó képet kaphattak egy modern marhatelep vízellátásáról és a hígtrágya mezőgazdálkodási hasznosításáról, illetve az őshonos lóállomány tenyészprogramjáról is. A rendkívül feszített program Apátfalván folytatódott, ahol a Maros folyóból történő vízkivétel folyamatát és berendezéseit láthatták, amelyet a Sámson-Apátfalvi-Szárazér árvízkapu szemléje követett. Hazaindulás előtt még az ATIVIZIG Szegedi partfalrekonstrukciója is belefért a látnivalók közé. A mindössze két napos út lehetőséget teremtett a szakmai ismeretek további bővítésére, valamint a közösségépítésre is.

A program az EFOP-3.4.3.-16-2016-00003 „Stratégiai oktatási kompetenciák minőségének fejlesztése a felsőoktatásban, a megváltozott gazdasági és környezeti feltételekhez történő adaptációhoz és a képzési elemek hozzáférhetőségének javításáért” projekt keretében valósult meg.