Alapképzés
KÖRNYEZETMÉRNÖKI ALAPKÉPZÉSI SZAK
A képzés célja olyan korszerű természettudományos, ökológiai, műszaki, közgazdasági és menedzsment ismeretekkel rendelkező környezetmérnökök képzése, akik a különböző területeken jelentkező környezeti veszélyeket képesek felismerni és a kárelhárítási tevékenységet irányítani.
Az alábbi specializációk közül választhatsz:
Vízgazdálkodási specializáció
A specializáció hallgatói tanulmányaik során megismerik az ár- és belvízmentesítés, a folyószabályozás, a sík- és dombvidéki vízrendezés, valamint a mezőgazdasági vízhasznosítás létesítményeit, elsajátítják a természetharmonikus vízrendezés és a vizes élőhely-rekonstrukció mérnöki feladatainak ellátását szolgáló módszereket. Terepi mérőgyakorlatokon ismerkedhetnek meg a hidrometria és a hidro-ökológia monitoringmódszereivel.
Víztisztítás-szennyvíztisztítás specializáció
A specializáció hallgatói elsajátítják a vízellátás és a csatornázás szakterületének technológiai és a létesítmények, rendszerek üzemeltetésének gyakorlati ismereteit. Kiemelten kezeljük a víz- és szennyvíz-tisztítás kémiai- biológiai folyamatainak, valamint a szakma gyakorlásához nélkülözhetetlen gépészeti és irányítástechnikai alapoknak a megismertetését a hallgatókkal.
ÉPÍTŐMÉRNÖKI ALAPKÉPZÉSI SZAK
A képzés célja felkészült, nyelvtudással rendelkező építőmérnökök képzése, akik alkalmasak építési, fenntartási és üzemeltetési, vállalkozási és szakhatósági feladatok ellátására, a képzésnek megfelelő tervezési és egyszerűbb fejlesztési feladatok önálló megoldására, bonyolultabb tervezési munkákban való közreműködésre.
Az alábbi specializációk közül választhatsz:
Területi vízgazdálkodás specializáció
A klasszikus vízgazdálkodási, vízépítési jellegű tudásanyag főbb részei: árvízvédelem, vízrendezés, vízkészletgazdálkodás, vízgyűjtőgazdálkodás, vízhasznosítás, tározás, ármentesítés, folyószabályozás, vízgyűjtő-feltárás, vízrajz, és az Európai Unió irányelvei. A hallgatók az üzemeltetési kérdések mellett tervezési módszereket is elsajátítanak. A terepi mérőgyakorlatok során geodéziai, hidrometriai és hidro-ökológiai mérésekben mélyülhetnek el.
Vízellátás-csatornázás specializáció
A hallgatók megismerhetik a települések, az ipari létesítmények vízellátásának, a vizek elvezetésének, kezelésének, hasznosításának eszközrendszerét és folyamatait, valamint gyakorlati feladatait. Elsajátítják a rendszerek működtetéséhez szükséges gépészeti, irányítástechnikai ismereteket, a szakmai szoftverek használatát és a vonatkozó jogi környezetet.
VÍZÜGYI ÜZEMELTETÉSI MÉRNÖK ALAPKÉPZÉSI SZAK
A 6 féléves képzés célja olyan korszerű műszaki és menedzsment ismeretekkel rendelkező vízügyi üzemeltetési mérnökök képzése, akik képesek a területi, illetve települési vízgazdálkodási létesítmények üzembe helyezési, üzemeltetési feladatainak ellátására, üzemeltetői jogosultság birtokában a megfelelő mérnöki szakterületen vízügyi létesítmények beüzemelési és üzemeltetési feladatainak végzésére.
Az alábbi specializációk közül lehet választani:
Víziközmű-üzemeltetési specializáción a víz- és szennyvíztisztítással, a vízi közművek, a fürdők üzemeltetésével kapcsolatos tudásanyag szerezhető meg.
Hidrogeológia, vízbeszerzés specializáció keretein belül az alkalmazott hidrogeológiával, karszthidrogeológiával, felszín alatti vizek hidrodinamikai modellezésével és a felszín alatti vizek vízgazdálkodásával ismerkedhetnek meg a leendő hallgatók.
További információk ITT érhetők el.