Szakmai program - Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar Vízellátási és Környezetmérnöki Intézet hallgatói  2017. szeptember 12-én szakmai látogatáson vettek részt a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepen. A helyi szakemberek részletesen bemutatták a Telep működését, a többlépcsős mechanikai és biológiai, továbbá élőgépek technológiával kombinált szennyvíztisztítást, melynek eredményeként a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepről az EU-normáknál is jobb paraméterekkel rendelkező víz kerül a Ráckevei-Soroksári Duna-ágba.

A Víztudományi Kar célja a gyakorlatorientált szakmai képzés biztosítása, melyhez a Fővárosi Csatornázási Művek Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepen tett látogatás nagymértékben hozzájárul.

A jó hangulatú szakmai nap elősegítette a hallgatók megszerzett elméleti tudásának gyakorlati elmélyítését.

Címkék: vtk FCSM szakmai