Kaposvári művészek képzőművészeti kiállítása nyílt a Víztudományi Karon

Kaposvári művészek képzőművészeti kiállítása nyílt  az Eötvös József Főiskola Kortárs Galéria és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának közös szervezésében az NKE bajai campusán.

A megnyitón a campus hallgatóin és oktatóin kívül számos, nem egyetemi körökből érkező érdeklődő is megjelent. A kiállítást Halmos Klára grafikusművész, a KaposArt Képző- és Iparművészeti Egyesület, Dél-dunántúli Nemzetközi Művésztelepért alapítvány elnöke nyitotta meg. A művésznő köszöntőbeszédében elmondta, hogy a jelenlegi bemutató a most 30 éves egyesület idei első kiállítása. A kaposvári és más művészekből álló klub nem csak Magyarországon, hanem külföldi országban is rendezett már kiállítást. Vörös András művészeti vezető elmondta, hogy az egyesület művésztelepe 2018-ig Barcson, tavaly pedig már Szigetváron kapott otthont. A jelenlegi művek is hazai, valamint határon túli magyarok és külföldi hivatásos művészek és tanítványaik keze munkái. A művésztelepen festő, grafikus és szitaműhelyek segítik az alkotók munkáját. Az alkotó véleménye szerint a szigetvári környezet inspirálóan hatott a művésztelep lakóira, a szigetvári vár és dzsámi több kiállított munkában is visszaköszönt. A megnyitó zárásaként egy a művésztelep mindennapjairól készült videót is megtekinthettek a rendezvényre érkezők.

A tárlat 2020. március 23-ig minden munkanapon megtekinthető az intézmény aulájában.

Fotó és szöveg: Tamaskó-Juhász Gabriella