Felkészülés az életmentésre

Jelentős számú hallgató vett részt azon az elsősegélynyújtó gyakorlati oktatáson, melyet a Víztudományi Kar Aulájában, december 3-án rendeztek meg. Az eseményen az alapszintű újraélesztés mozzanatait gyakorolhatták, kiegészítve az automata defibrillátor használatának a stabil oldalfekvés beállításának és a jól látható, komolyabb sebek ellátásának gyakorlatával – ismertette Pánczél Mátyás gyakorlati oktató.

Az oktatókat Kóródi Gyula, a Rendészettudományi Kar egyetemi tanára delegálta, hogy szakszerű felügyeletük mellett a Víztudományi Kar hallgatói is megismerhessék, illetve kipróbálhassák az elsősegélynyújtást. A képzéshez demonstrációs eszközöket is biztosítottak, melyeket a járványügyi helyzetre való tekintettel rendszeresen fertőtlenítettek.

Szöveg és fotók: Bárdos Mónika