A beszivárgás folyamatát vizsgálták a mérőtáborban

A talajba beszivárgó víz oldalirányú mozgását vizsgálták a Zsuffa István Szakkollégium azon hallgatói, akik részt vettek március 1. és 4. között Magyaregregyen, a Lászlóffy Woldemár Hidrometriai Mérőtelepen megrendezett táborban.

A szakmai program célja az volt, hogy a kar kísérleti vízgyűjtőjén beszivárgás- és talajnedvességmérések segítségével megfigyeljék és nyomon kövessék a beszivárgás folyamatát. Ennek érdekében az esőztető parcellás beszivárgásmérést többszintes talajnedvességmérőket kombinálva alakítottak ki kísérleti parcellát a hegyoldalban. A beszivárgás számszerűsítése mellett kimérték a különböző talajrétegek átnedvesedését, telítődését. A szakmai programon geodéziai felmérést, valamint távjelzős vízállásmérő berendezés telepítést és beüzemelést is végeztek.

A program az „NTP-SZKOLL-23-0047 számú a Szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatása” című pályázat támogatásával valósult meg.

Szöveg és fotók: VTK

Címkék: mérőgyakorlat