Monitoring hálózatbővítés Magyaregregyen

„A mintavízgyűjtőre hulló csapadék vizsgálata” című szakmai tábort a Zsuffa István Szakkollégium szervezésében június 14. és 16. között rendezték meg Magyaregregyen.

A szakmai táborban a korábbi projektek kapcsán beszerzett mobil meteorológiai és csapadékmérő állomások előkészítése, valamint kihelyezése kezdődött meg. A mobil eszközök csapadék, szélirány és -erősség, léghőmérséklet és talajnedvesség mérésére szolgálnak. A hat darab állomás a vízgyűjtő belső területeire kerül kihelyezésre annak érdekében, hogy hidrometeorológiai információkat gyűjtsenek. Kiemelten fontos, hogy a csapadék tér- és időbeli eloszlását mérjék, ezáltal a lehető legjobb felbontással rendelkezzen a kísérleti terület. A szakmai táborban fenntartási és a mederrendezési munkálatok végrehajtására is sor került.

A program az „NTP-SZKOLL-23-0047 számú a Szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatása” című pályázati forrásból valósult meg.