NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
VÍZTUDOMÁNYI KAR

Munkatársak

  Dr. Korponai János
  egyetemi docens, mb. tanszékvezető

  Iroda: Oktatási Épület 109/A
  E-mail: korponai.janos@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  MTMT
  

 

 

  Papp Adrienn
  tanszéki referens

  Iroda: Oktatási Épület 109/C
  E-mail: Papp.Adrienn@uni-nke.hu

  Önéletrajz

 

 


  Dr. Maróti Gergely
  tudományos főmunkatárs

  Iroda: Oktatási Épület 109
  E-mail: maroti.gergely@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  MTMT
  

 

 

  Sebő Zsuzsanna
  mérnök

  Iroda: VOB
  E-mail: sebo.zsuzsanna@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  

 

 

Hidrobiológiai Kutatócsoport

Kutatócsoport vezető:

  Prof. Dr. Ács Éva
  kutatóprofesszor

  Iroda: 1083 Budapest, Diószegi Sámuel u. 23 - Tóparti épület
  E-mail: acs.eva@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  MTMT
  Fogadóóra:
  szerda 10:00-12:00 (előegyeztetés szükséges e-mailben)

 

Főbb kutatási területek:

  • Kovaalga taxonómia klasszikus és molekuláris módszerekkel.
  • A Víz Keretirányelv elvárásainak megfelelő környezeti DNS alapú monitorozó és minősítő rendszer hazai adaptációjának módszertani kidolgozása a fitobentosz élőlénycsoport vonatkozásában.
  • Vízfolyások és hullámtere állapotértékelésére és ökoszisztéma-szolgáltatására vonatkozó hazai minősítési rendszer kidolgozása és biológiai változókra vonatkozó adaptálása a fitoplankton, fitobentosz és zooplankton vonatkozásában.
  • Klimatikus változások rekonstrukciója üledékanalízissel.

A kutatócsoport tagjai:

 
          Dr. Kiss Keve Tihamér
          Projekt szakmai főreferens (kutatóprofesszor)

          Iroda: 1083 Budapest, Diószegi Sámuel u. 23 - Tóparti épület
          E-mail: Kiss.Keve.Tihamer@uni-nke.hu

          Önéletrajz

 

 

 

 

 

  Dr. Korponai János
  egyetemi docens

  Iroda: Oktatási Épület 109/A
  E-mail: korponai.janos@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  MTMT
  

 

 

  Dr. Vadkerti Edit 
  egyetemi docens

  Iroda: Oktatási Épület 205
  E-mail: vadkerti.edit@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  MTMT
  


 

  Képes Veronika
  projekt szakmai referens

  Iroda: 1083. Budapest, Ludovika tér, Tóparti épület 007. szoba
  E-mail: kepes.veronika@uni-nke.hu

  Önéletrajz

 


 


  Trábert Zsuzsa
  projekt szakmai főreferens

  Iroda: 1083 Budapest, Diószegi Sámuel u. 23 - Tóparti épület
  E-mail: Trabert.Zsuzsa@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  
   

 

 

 Varga Kinga
 projekt szakmai koordinátor

 Iroda: 1083. Budapest, Ludovika tér, Tóparti épület 007. szoba
 E-mail: Varga.Kinga@uni-nke.hu

 Önéletrajz

 

 

 

 Rusanov Alexander
 projekt szakmai főreferens

 Iroda: 1083. Budapest, Ludovika tér, Tóparti épület 007. szoba
 E-mail: alexander.g.rusanov@uni-nke.hu

 Önéletrajz

 

 

 

Shemesh Sára
 projekt szakmai koordinátor

 Iroda: 1083. Budapest, Ludovika tér, Tóparti épület 007. szoba
 E-mail: shemesh.sara@uni-nke.hu

 Önéletrajz

 

 

 

 

Környezeti Mikrobiológia Kutatócsoport

Kutatócsoport vezető:         
  Dr. Knisz Judit 
  tudományos főmunkatárs

  Iroda: Oktatási Épület 209/A.
  E-mail: knisz.judit@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  MTMT
  Online fogadóóra:
  csütörtök 10.00-11.00
  előtte fél órával jelezni

Kutatási területek:

  • Egyedi szennyvíztisztító kisberendezések tisztítási hatékonyságának vizsgálata, a szennyvíz mikrobiom változásának vizsgálata a szennyvíztisztítás során molekuláris mikrobiológiai módszerekkel.
  • Szerves mikroszennyezők biodegradációja egyedi szennyvíztisztító kisberendezésekben. A tisztított szennyvíz utókezelési alternatíváinak kidolgozása, amelyek lehetővé teszik a szennyvíz újrafelhasználását a 2000LE alatti településeken.
  • Mikrobiálisan befolyásolt korrózió (MIK) azonosítása, kimutatása, alternatív kezelési módszerek kidolgozása.

A kutatócsoport tagjai:


 Dr. Szalontai Tamás
 
Molekuláris biológia laborvezető

 Iroda: Oktatási épület 209/b
            VOB A04-es labor
 E-mail: Szalontai.Tamas@uni-nke.hu

 Önéletrajz

 


 

  Dr. Pálné Szén Orsolya
  tudományos segédmunkatárs

  Iroda: Oktatási Épület 109
  E-mail: Palne.Szen.Orsolya@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  

 


 

 Kecskés Maconkai Zsuzsanna
 projekt szakmai koordinátor

 Iroda: VOB A04-es labor
 E-mail: kecskes.maconkai.zsuzsanna@uni-nke.hu

 Önéletrajz

 

 

 

 

 Nagy Katalin
 projekt szakmai koordinátor

 Iroda: VOB A04-es labor
 E-mail: nagy.katalin@uni-nke.hu

 Önéletrajz

 

 

 

  Györki Gábor
  mérnök

  Iroda: VOB
  E-mail: gyorki.gabor@uni-nke.hu

  Önéletrajz
  

 

 


  Pécsy Szabolcs
  projekt szakmai főreferens

  Iroda: Oktatási Épület 209/B
              VOB 
  E-mail: Pecsy.Szabolcs@uni-nke.hu

  Önéletrajz
 

 

 

  Kiss János
  projekt szakmai referens

  Iroda: Oktatási Épület 104/B
              VOB
 E-mail: Kiss.Janos@uni-nke.hu

  Önéletrajz