Már elérhető a  felvi.hu-n a VÍZÜGYI ÜZEMELTETÉSI MÉRNÖK ALAPKÉPZÉSI SZAK

Új szak indul a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi karán. A 6 féléves vízügyi üzemeltetési mérnök alapszak képzési idejét és szaktartalmát tekintve egyedülálló az országban. A képzés célja olyan korszerű műszaki és menedzsment ismeretekkel rendelkező vízügyi mérnökök képzése, akik képesek a vízgazdálkodási létesítmények üzembe helyezési, üzemeltetési feladatainak ellátására, üzemeltetői jogosultság birtokában a megfelelő mérnöki szakterületen vízügyi létesítmények beüzemelési és üzemeltetési feladatainak végzésére. A hiánypótló szakról kikerülő mérnökök iránt komoly munkaerőpicai igény jelentkezik.
Érettségi vizsgakövetelmények: matematika és biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. szakmai előkészítő tárgy

KATTINTS

Címkék: vtk vüm alapszak