Nők a műszaki pályán

Az EFOP-3.4.3-16-2016-00003  „Stratégiai oktatási kompetenciák minőségének fejlesztése a felsőoktatásban, a megváltozott gazdasági és környezeti feltételekhez történő adaptációhoz a képzési elemek hozzáférhetőségének javításáért” című pályázat keretén belül 2018. november 26-án, „Nők-Tudomány-Karrier-Család” címmel, pódiumbeszélgetésnek adott helyet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara. A beszélgetés meghívott vendégei Oborni Katalin doktorjelölt (BCE Szociológia Doktori Iskola), Dr. Bene Katalin egyetemi docens (Széchenyi István Egyetem), Dr. Engi Zsuzsanna osztályvezető (Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság), Tahy Ágnes főosztályvezető-helyettes (Országos Vízügyi Főigazgatóság) és Pataki Beáta tanársegéd (Debreceni Egyetem) voltak.

Először a nők-tudomány-karrier-család kérdéskört, kutatási területet szociológiai, pszichológiai megközelítésből ismertette Oborni Katalin. Majd a különböző vízügyi területről érkező, víztudománnyal foglalkozó vendégeinket Dr. Bíró Tibor dékán kérdezte személyes tapasztalataikkal, életútjukkal kapcsolatban. A beszélgetés kiemelt témája a műszaki tudományterületen dolgozó nők helyzete volt. A személyes tapasztalatok, karrier történetek alapján képet kaphattunk arról, milyen buktatókkal találkozhat egy nő az életútja során, azokra milyen egyéni megküzdési mechanizmusok születhetnek. Továbbá válaszokat kaphattunk arra, hogyan lehetséges a tudományos életben egyenlő esélyeket biztosítani a nők és a férfiak számára. A rendezvény végén vendégeink tanulságokat fogalmaztak meg a hallgatóság számára.

Egyéb megjelenések:
Baja.hu