Szakestély a Zsuffa István Szakkollégium szervezésében

A Víztudományi Kar Zsuffa István Szakkollégiumának szervezésében 2019. február 20-án került megrendezésre az I. Szakestély.  Az est célja a hagyomány és egy olyan nívós esemény teremtése volt, ahol hallgató és oktató együtt, önfeledten szórakozhatott. Az estély selmeci hagyományok figyelembevételével, de megannyi vízügyi sajátosságra épült, ahol a szakmaiság a jókedv egyaránt erős hangsúlyt kapott. Az estélyt Dr. Keve Gábor, a szakkollégium vezetője nyitotta meg. A rendezvény szakmai része, Dr. Bíró Tibor dékán előadásával folytatódott.  A Precíziós öntözés című előadás roppant érdekfeszítőnek, humorosnak és Dékán Úrhoz híven tartalmasnak bizonyult. Az szakestély kiemelt része a tisztségviselők választása, szakmai feladatok megoldása volt. A szakkollégium jelenleg 30 fővel működik, akik igen aktív szerepet vállalnak a Kar szakmai, tudományos életében.

A Zsuffa István Szakkollégium tíz éves múltra tekint vissza, célja egy olyan, programokból álló önképzés megvalósítása, mely lehetővé teszi a tanrendben nem szereplő, ellenben azzal szorosan összefüggő ismeretek megszerzését. A hallgatók felsőfokú tanulmányait kiegészítve a szakkollégium nagy hangsúlyt fektet a szakmai előadásokon, fórumokon, közösségi és kulturális programokon, valamint a Tudományos Diákköri Konferenciákon való aktív részvételre. Tagjai több tudományos rendezvény tevékeny és aktív résztvevői.

Zsuffa István Szakkollégium beszámoló

Szöveg: Zsuffa István Szakkollégium