Rangos elismerés - African Power, Energy & Water Industry Awards különdíj

Karunk oktatója, Szöllősi-Nagy András professzor úr kapta 2019-ben az African Power, Energy & Water Industry Awards különdíját az afrikai vízgazdálkodás és vízügyi felsőoktatás fejlesztésében játszott kiemelkedő szerepéért.  Szöllősi-Nagy professzor az UNESCO igazgatójaként meghatározó mértékben járult hozzá a UNESCO afrikai vízügyi központjainak létrehozásához. Később az UNESCO posztgraduális vízügyi egyeteme (UNESCO-IHE) rektoraként 40%-ra emelte az afrikai hallgatók számát, valamint kiemelt figyelmet fordított az afrikai vízügyi kutatásokra és képzési programokra. A rangos elismerést első ízben nyerte el magyar állampolgár.

Szöllősi-Nagy András professzor a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME) 1972-ben szerzett építőmérnöki diplomát vízépítömérnöki szakon. Diplomamunkáját a lineáris hidrológiai rendszerek identifikációja témában írta. 1979-ben summa cum laude egyetemi doktori fokozatot nyert hidrológiai idősorok spektrális elemzéséböl, később kandidátusi fokozatot szerzett az MTA-n, majd PhD fokozatot a BME-n. 1991-ben a Magyar Tudományos Akadémia doktora lett (DSc) új struktúrált sztochasztikus real-time lefolyás-előrejelző modellek elméletének kidolgozása elismeréseként. Ugyanabban az évben habilitált a BME-én. 1992-től címzetes-, majd 1994-től rendes egyetemi tanár ugyanott. 2009 és 2015 között a sztochasztikus hidrológia professzora az UNESCO-IHE Institute for Water Education, illetve a TU Delft-en. Az Óbudai Egyetem címzetes egyetemi tanára (2013). 2010-töl a pekingi Normal University Beijing vendégprofesszora. A Debreceni Egyetem díszdoktora (2015). 2016 óta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora.

Címkék: vtk különdíj