A „Tanév embere” elismerésben részesült a VTK docense

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanévzáró ünnepségén többek között a „Tanév embere” díjakat is átadták. A Víztudományi Karról a Vízépítési Tanszék tanszékvezetője, Karches Tamás egyetemi docens részesült az elismerésben.

A díjat az NKE rektora, Koltay András adta át. „A tanév emberének egy olyan kollégát választottunk, aki szorgalmával és tudományos munkáival kiemelkedő példát mutat a Kar többi munkatársának” – méltatta a docenst beszédében Bíró Tibor, a VTK dékánja. A tehetséggondozásban elért sikereit mi sem bizonyítja jobban, mint alapszakos mérnök hallgatójának Q minősítésű publikációja, amely az ő közreműködésével valósulhatott meg. Kiváló nyelvismeretének köszönhetően a Kar nemzetközi kapcsolatainak kiépítésében szintén fontos szerepet vállalt. Ugyancsak elismerésre méltó, hogy a Karon végzett munkája és oktatói tevékenysége mellett a világ különböző pontjain számos szennyvíztisztító telep tervezésében vett részt, amely a szűkebb szakmai specialitásának gyakorlati hasznát tükrözi.

Fontos megemlíteni, hogy a Kar életében elsőként Karches Tamás vált habilitált doktorrá.

Szöveg: Tamaskó-Juhász Gabriella

Kép: Szilágyi Dénes