Házhoz ment a tudomány

Mintegy 50 előadást hallgathattak meg azok az érdeklődők, akik csatlakoztak a Kutatók Éjszakája NKE-s programjaihoz. A kétnapos eseményt idén a járvány miatt online felületen rendezték meg.

Az eseményen minden tudományterület képviseltette magát előadások, workshopok, beszélgetések, online tárlatvezetések, kísérletek és bemutatók formájában. Több egyetem és intézet mellett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem is részt vett az online programban, öt szekcióban, mintegy 50 előadással. A Rendészettudományi Kar kutatói Bűn és bűnhődés, a Katasztrófavédelmi Intézet munkatársai pedig Ne legyen esélye a katasztrófának, a biztonságunk érdekében! címmel mutatkoztak be a közönségnek. A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar november 27-én két szekcióban is feszegette a területéhez tartozó kérdéseket: aktuális biztonsági kihívásokat boncolgattak a Kockázatok és veszélyek! A látszatbiztonság világa? előadói, valamint a hadtörténelmi ismereteinket tágították a kutatók nemzetközi kitekintéssel fűszerezve. A Víztudományi Kar oktatói pedig a vízgazdálkodási problémákra keresték a megoldást értekezéseikben. A Kutatók Éjszakája egy Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére.

Szöveg: Pap Melinda Patrícia