Hivatásként tekint a munkájára Rózsa Erika, a Víztudományi Kar egykori hallgatója

Sok jót hallott az egyetemről, valamint a gyakorlati lehetőség is nagy szerepet játszott abban, hogy Rózsa Erika a Víztudományi Karra jelentkezett, derült ki előadásából, amelyet június 10-én az online térben követhettek az érdeklődők. A programot a Zsuffa István Szakkollégium és a Kar Alumni tagozata szervezte.

Erika arra biztatta a hallgatókat, hogy ragadjanak meg minden kínálkozó lehetőséget az Egyetemen, amely a fejlődésüket segítheti. Mint mondta, a szakkollégiumi és a Hallgatói Önkormányzatban szerzett tapasztalatai a kapcsolatteremtésben, valamint a kommunikációs készség fejlesztésében vitték előrébb. A Víztudományi Karon szerzett tudás nagyban segíti a munkája során felmerülő feladatok ellátásában – emelte ki az egykori hallgató, aki jelenleg az Alföldvíz Zrt.-nél dolgozik üzemmérnökségi ivóvízágazati vezetőként. Ő felelős a Szeged-környéki üzemmérnökség területén működő víztisztító telepek üzemeltetéséért: az anyagmegrendeléstől kezdve, számos feladat tartozik munkaköréhez. Hivatásként gondol munkájára, ezért igyekszik mindent megtenni, hogy minél jobb legyen, abban amit csinál. Munkája mellett Győrben folytat tanulmányokat, a mesterdiploma megszerzése után sem szeretné abbahagyni a tanulást – ismertette az előadó. Számos teendője mellett jut ideje a kikapcsolódásra, a családdal, barátokkal való találkozásra is.

Az előadást követően többen éltek a lehetőséggel, hogy kérdezzenek Erikától, aki szívesen válaszolt az érdeklődőknek.