„Összerázó” programsorozatot tartott a Zsuffa István Szakkollégium

Első alkalommal rendeztük meg a Zsuffa István Szakkollégium tanév eleji összerázó programsorozatát a Víztudományi Karon, szeptember 2. és 4. között.  Nagy örömünkre rendkívül kimagasló volt az érdeklődés az esemény iránt, nemcsak az aktív tagok, hanem újonnan jelentkező hallgatók is megjelentek.

Az első napon, a beköltözést követően a hallgatók közös bográcsozáson vettek részt a kollégium udvarán, ahol lehetőségük volt megismerni a Szakkollégium új tagjait, az egyetem kari vezetősége is kilátogatott a programra az este folyamán. A második nap során a szakkollégium néhány tagja kilátogatott a Bajai Óvodaigazgatóság Kinizsi utcai Tagóvodájába, ahol különböző érdekes kísérleteket mutattak be a gyerekek számára, akik megismerkedhettek a víz és a környezetvédelem fontosságával is. Az előadás végén foglalkoztató füzetekkel, valamint színezőkkel lepték meg az óvodásokat. A délután folyamán a szakkollégiumi tagok Máthé Katalin előadását hallgathatták meg a vízérzékeny építészet fontosságáról, majd a Velencei-tó jelenlegi helyzetéről tartott előadást Dr. Korponai János. A nap zárásaként egy indiai gasztronómiai utazáson vehettek részt, mely során jobban megismerhették India kultúráját, majd közös főzés keretében együtt elkészíthették India néhány jellegzetes ételét Dr. Hetesi Zsolttal a Szakkollégium szakmai vezetőjével, valamint Mérő Mátyással, aki a Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közösségének tagja. Rendezvényünk zárónapján a hallgatók csapatépítő sárkányhajózáson vehettek részt a Sugovicán.

Köszönjük meghívott vendégeink, előadóink közreműködését, illetve hallgatóink aktív részvételét.

Reméljük jövőre is találkozunk.

ZSISZK Vezetőség