A Víztudományi Kar is csatlakozott a Csatári Bálint szakdolgozat és diplomamunka programhoz

Múlt héten Kecskeméten rendezték meg a Duna-Tisza Közi Homokhátsági Térségi Fejlesztési Tanács Csatári Bálint emlékkonferenciát. A Tanács augusztusban határozott arról, hogy Csatári Bálint geográfus, címzetes egyetemi docens, az MTA Regionális Kutató Központ Alföldi Tudományos Intézetének egykori igazgatója munkásságának tiszteletére emlékkonferenciát rendez, ugyanezen az ülésen döntöttek arról is, hogy megalapítják a „Csatári Bálint szakdolgozat és diplomamunka pályázatot”. A pályázat keretében olyan dolgozatokat várnak, amelyek a vízvisszatartás, illetve a vízpótlás problematikájának megoldására irányulnak, támogatva a fenntartható területi-, települési-, vízügyi-, agrár-, vagy természetvédelmi tervezést, a tanyák jövőbeni fenntartható fejlődését, a fenntartható zöld energia szerepét a településfejlesztésben, kiemelt tekintettel a homokhátsági falvakra és tanyákra, valamint homokhátsági identitás szerepét a fenntartható településfejlődésben. A neves geográfus emlékére létrehozott pályázati programhoz egyelőre négy egyetem – köztük a Nemzeti Közszolgálati Egyetem is – csatlakozott. A rendezvényen Mrekva László igazgatási osztályvezető képviselte a Víztudományi Kart, amelyen Rideg Lászlótól, a Bács Kiskun Megyei Közgyűlés elnökétől vehette át a pályázati dokumentációt.

fotó:baon.hu