A fenntarthatóság eszmeisége a VTK-n

A Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó keretein belül 2021. december 1-jén hét fős magasrangú delegációt fogadott Bíró Tibor, a Víztudományi Kar dékánja. Philip Karimu Lansana kezdeményezésére került megszervezésre a bilaterális egyeztetés, melyen Sierra Leone vízügyi minisztereként ismertette az országa előtt álló, vízgazdálkodással összefüggő kihívásokat, illetve az ezzel kapcsolatos feladatokat. Bíró Tibor arról beszélt a szakembereknek, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kutatási és oktatási tevékenységein keresztül hogyan jelenik meg a fenntarthatóság eszmeisége. A küldöttség az általános ismertetésen túl érdeklődéssel hallgatta a Víztudományi Kar tevékenységeivel, képzéseivel és különös tekintettel a nemzetközi vízpolitika és vízdiplomácia szakkal kapcsolatos beszámolót is.