Épülő autópálya szakaszhoz látogattak a hallgatók

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának harmad és negyed évfolyamos építőmérnök hallgatói április 27-én szakmai kiránduláson vettek részt az M6-os autópálya Bóly és Ivándárda (országhatár) között épülő szakaszán. A szakmai program keretében először Boldizsár Gábor, a Duna Aszfalt Út- és Mélyépítő Zrt. főépítésvezetője ismertette az építés alatt álló szakasz főbb adatait. Az előadás során a műszaki paraméterek mellett, a közbeszerzési és kivitelezési folyamatokba is betekintést nyertek a kar hallgatói. Ezt követően az építési helyszíneken a mérnöktanoncok testközelből tapasztalhatták meg a nagytömegű töltésépítés, illetve a pályaszerkezet védőrétegének kialakítási folyamatait, valamint a műtárgyak kivitelezésének első lépéseit. A helyszíni tapasztalatokat gazdagította a telephelyen kialakított depónia és a kivitelezéshez használt munkagépek megtekintése.

Szöveg: Pap Miklós

Címkék: szakmai előadás