Víztakarékos öntözési megoldásokról tanácskoztak a VTK-n

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Víztudományi Kar (VTK), a Magyar Öntözési Egyesület (MÖE) és az Magyar Hidrológiai Társaság (MHT) Mezőgazdasági Vízgazdálkodási Szakosztályának közös szervezésében szakmai workshop-ot rendeztek „víztakarékos öntözési megoldások” címmel a VTK bajai campusán 2022. szeptember 13-án.

A tanácskozást Bíró Tibor, a Víztudományi Kar dékánja nyitotta meg, köszöntőjében kiemelve, hogy „az idei aszály előkészítette a szakmai program témáját”. A Magyar Öntözési Egyesület részéről Bíróné Oncsik Mária elnökasszony köszöntötte a jelenlévőket. Az első előadásban Bíró Tibor a Víztudományi Kar hazai öntözésben betöltött szerepéről szólt, majd ismertette a területi vízgazdálkodás infrastrukturális problémáit, hangsúlyozva a precíziós technikák alkalmazásának fontosságát a vízhasználat teljes folyamatában. Tóth Csaba, a T-Markt Eszközök Kft. villamosmérnöke a digitális IOT mérőállomással történő precíziós öntözésvezérlésről tartott előadást. Az érdekfeszítő előadások sorát Takács Sándor, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos munkatársa folytatta, aki a deficit öntözés gyakorlati lehetőségeit mutatta be, célként megjelölve a felhasznált víz hatékonyságának maximalizálását. Simonffy Zoltán, az MTA Vízgazdálkodási Kutatócsoportjának nyugalmazott tudományos munkatársa a záró előadásban az öntözés kapcsán felmerülő vízigényekről adott képet, valamint a vízkészletek növelésének lehetőségeit vázolta. Az előadásokat rövid szakmai gyakorlati rész kísérte. A prezentációkat követően a workshop résztvevői szakmai eszmecserét folytattak, ahol lehetőség nyílt további kérdések megválaszolására.

Címkék: vtk öntözés