Tovább erősödött a VTK lengyel szakmai kapcsolata

A Víztudományi Kar partnere, a Krakkói Agrártudományi Egyetem Környezetmérnöki és Geodéziai Kara az Európai Szociális Alap által támogatott „Innovatív program az egyetem stratégiai fejlesztésére” című projekt keretében vendégprofesszorok fogadását kezdeményezte, melynek során a krakkói Vízmérnöki és Geotechnikai Tanszék első meghívottja Dr. Tamás Enikő Anna, a VTK Területi Vízgazdálkodási Tanszékének munkatársa volt.

Az elmúlt két hónapban először az együttműködés keretében egyhetes krakkói látogatásra került sor 2022. decemberében. A személyes látogatás folyamán a Vízmérnöki és Geotechnikai Tanszék munkatársai számára szeminárium, valamint a vízgazdálkodási szakirányon tanuló BSc és MSc hallgatók számára több tantárgy témakörében előadások megtartása volt a feladat, mint pl. árvízvédelem, árterek, az Európai Unió vízgazdálkodása és folyógazdálkodás. A lengyelországi oktatás során két terepnapra is sor került, amikor a hallgatók egy folyamatban lévő rekonstrukciós projekt helyszínén bővíthették ismereteiket a Visztula folyó egy mellékvízfolyásának torkolatánál.

A vendégelőadói program on-line előadások megtartásával fejeződött be.

A program nagyban hozzájárult a két kar között évtizedek óta fönnálló jó kapcsolat fenntartásához.

Szöveg: Tamás Enikő Anna

Fotók: Maciej Wyrebek