Tegyünk a stressz ellen - interaktív előadás a VTK-n

„A fájdalom adott dolog, a szenvedés választás kérdése” – idézte Buddhát Barna Miklós kineziológus és légzésterapeuta, a Víztechnológiai Oktatóbázis vezetője a stresszről tartott előadásán a Víztudományi Karon március 13-án.

Az előadó elsőként a stresszt definiálta. Miért vannak negatív érzelmeink? – tette fel a kérdést a szakember számos példát felsorolva. Egyebek mellett egy hangos szomszéd, egy közelgő vizsga, egy nem várt áremelés mind-mind olyan tényezők, amelyek stresszt válthatnak ki – fejtette ki.

Ezt követően Barna Miklós mentális stresszkezelő módszerekről beszélt, mint például a relaxáció, a meditáció vagy a kognitív technikák alkalmazása. A résztvevők gyakorlatban alkalmazhatták a stresszoldást segítő légzéstechnikákat is az interaktív programon.

Kineziológiai módszerek kipróbálására is lehetőség nyílt az eseményen, a homlok-tarkó tartás, a keresztbe lengetés, a végtelen jel rajzolása mind-mind segítik a stresszoldást – részletezte a terapeuta.

A figyelemelterelés, vízivás, nyújtás-lazítás is hatékony a stressz kezelésében – tette hozzá Barna Miklós.

Szöveg és fotók: Bárdos Mónika

Címkék: előadás