Kitüntetést kapott Józsa János

Széchenyi-díjjal tüntették ki Józsa János vízépítő mérnök, rector emeritust március 15-e alkalmából.

A kitüntetett a víztudomány területén elért, nemzetközileg is jelentős kutatási eredményei, valamint kiemelkedő oktatás- és tudományszervezői munkája, illetve a kutatói utánpótlás nevelésében folytatott iskolateremtő tevékenysége elismeréseként részesült Széchenyi-díjban. A szakember fő kutatási területe a szél keltette tavi víz- és üledékmozgás, hullámteres vízfolyások áramlási, elkeveredési és hordalékvándorlási folyamatai, ártéri elöntések, determinisztikus és sztochasztikus modellezés. Józsa János kiemelkedő tevékenységet végez a vízgazdálkodási kutatások szervezése és lehetséges újraélesztése érdekében, elnöke az MTA Nemzeti Víztudományi Program Irányító Testületének, valamint tagja a Víztudományi és Vízbiztonsági Nemzeti Laboratórium irányító testületének.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara ezúton is gratulál az elismeréshez.

Címkék: kitüntetés