Beszédes József munkássága előtt tisztelegtek

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Víztudományi Karának (VTK) hallgatói is tisztelegtek Beszédes József munkássága előtt a víz világnapja alkalmából rendezett, róla elnevezett napon március 22-én, Dunaföldváron.

Beszédes József a 19. század kiemelkedő vízépítő mérnöke volt, hazánk számos részén foglalkozott vízrendezéssel, például 1820-tól 1825-ig a Baja és Báta közötti Duna szakasz szabályozását hajtotta végre. A páratlan méretű munka 120 000 hold ármentesítését biztosította, ezzel hozzájárult Sárköz gazdasági felemelkedéséhez. A szakember sokat tett a magyar nyelvű műszaki irodalom megalapozásáért is. 1852-ben Dunaföldváron helyezték végső nyugalomra. Munkássága előtt tisztelegve a városban több helyszínen is megemlékeztek Beszédes Józsefről.

A mérnök nevét viseli egyebek mellett a VTK kollégiuma is. A kar hallgatói képviselete koszorút helyezett el Beszédes József szobránál, a dunaföldvári főtéren.

Címkék: koszorúzás