Úton a szakmai elköteleződés felé – középiskolások gyakorlatoztak a VTK-n

Nyári szakmai gyakorlatuk keretén belül a Szent László ÁMK környezetvédelem és vízügyi ágazat tanulói látogattak el június 24-25-én a Víztudományi Kar Víztechnológiai Oktatóbázisára. A program első felében a 11. évfolyamos diákok felszíni mintavételt hajtottak végre a Sugovicán.

A gyűjtött mintákon terepi és laboratóriumi vízminőség-meghatározást végeztek. A pH, a vezetőképesség és az oldott oxigén mellett vizsgálták a minták összkeménységét, valamint kloridion- és nehézfémtartalmát is.

A tanulók munkájuk során oktatói felügyelettel, de önállóan végezték a feladatokat, amelyekről összefoglaló jegyzőkönyvet is kellett készíteniük.

Az ilyen és ehhez hasonló alkalmak lehetőséget nyújtanak számukra, hogy kipróbálják magukat az ágazati munka összetettebb feladataiban is. Bízunk benne, hogy VTK-n szerzett tapasztalat hozzájárult a diákok szakma iránti elköteleződéséhez.

Szöveg: NKE VTK

Fotók: Szent László ÁMK és NKE VTK