Logo
NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
VÍZTUDOMÁNYI KAR

Fiatalokkal a vízbiztonságért – webinárium a jövő vízügyi vezetőiért

A Víztudományi Kar küldetésének érzi, hogy aktívan bevonja a fiatalokat a vízügyi problémák felismerésébe és megoldásába, továbbá hisz abban, hogy a fenntartható jövő záloga az új generáció tudásának és elköteleződésének megerősítése. Ennek érdekében a VTK munkatársai nap, mint nap azon dolgoznak, hogy hallgatókat a legkorszerűbb, gyakorlatorientált ismeretekkel vértezzék fel – így válhatnak ők a holnap vízügyi vezetőivé.

A fenti törekvés szerves részeként a kar munkatársai részt vesznek a DanuRELY projekt munkájában, amelyet a GWP CEE (Global Water Partnership – Central and Eastern Europe) koordinál, és amelynek célja a fiatalok megerősítése a Duna-régióban a vízbiztonság és a klímaváltozással szembeni reziliencia növelése érdekében. A projekt különös hangsúlyt fektet a vízminőség, a biodiverzitás megőrzése, a fenntartható vízi közlekedés, valamint az intergenerációs együttműködés és a fiatalok érdemi döntéshozatali részvétele témaköreire.

A DANURELY keretében megvalósuló kutatásokon túl az elmúlt időszakban webinárium-sorozat is indult, amelynek célja a tudásmegosztás és párbeszéd erősítése a régió fiataljai, kutatói és döntéshozói között. A három részből álló sorozat második eseményét "Vízgazdálkodás a klímaváltozás korában: intézmények, kihívások és a kommunikáció ereje" címmel rendezték meg április 22-én.

Az esemény célja az volt, hogy rámutasson arra, hogyan járulhatnak hozzá a jól működő intézmények és a hatékony kommunikáció a vízforrások fenntartható kezeléséhez a klímaváltozás kihívásai közepette. Az online rendezvényt Dejan Komatina egyetemi docens moderálta.
Balatonyi László adjunktus „Magyarország vízgazdálkodási rendszere: intézményi keretek, kihívások és működés” címmel tartott előadást, majd Kovács Ágnes tudományos munkatárs prezentációján keresztül a webinárium résztvevői megismerhették, hogy milyen szerepet tölt be a kommunikáció az aszálykrízis-kezelésben.

A webinárium végén interaktív beszélgetés segítette a nemzetközi résztvevők közötti tapasztalatcserét és közös gondolkodást. A fiatalok, kutatók és szakpolitikai szereplők közötti párbeszéd kiemelt jelentőségű a projekt céljainak megvalósításában.

A Víztudományi Kar büszkén vesz részt ezekben a kezdeményezésekben, és a jövőben is aktívan kíván hozzájárulni a fiatal vízügyi szakemberek tudásának és elkötelezettségének építéséhez. Eredményeinkről, tapasztalatainkról és következő eseményeinkről a továbbiakban is hírt adunk.

Az eseményről készült videófelvétel ITT tekinthető meg.


Címkék: DANURELY-WS