Bemutatkozás
Napjaink egyik legnagyobb kihívása a környezet állapotának megóvása a környezeti elemek – többek között a levegő, víz, talaj – megfelelő védelme.
A Víz- és Környezetbiztonsági Tanszék foglalkozik egyrészt a normál technológiai feltételrendszer mellett történő környezetkárosító anyagok kibocsátásának minimalizálásával, azok elemzésével, másrészt a havaria események kezelésével.
A normál üzemi környezetet károsító kibocsátások minimalizálása mellett rendkívül fontos kérdés a működéshez szükséges a természeti erőforrások – elsősorban vízfelhasználás – és az energiafelhasználás optimalizálása, valamint az ehhez kapcsolódó gazdasági kérdések. A fenntartható fejlődés és ezzel párhuzamosan a környezeti állapot minőségének jövőbeni fenntartása érdekében a Víz- és Környezetbiztonsági Tanszék kutatási területei magukba foglalják az ipari technológiák kockázatelemzését, a szennyezőanyag-kibocsátás minimalizálását szolgáló energiahatékony technológiai folyamatok fejlesztését. A Tanszék vizsgálja továbbá a rendkívüli kibocsátások esetén keletkező károk megelőzésére irányuló védelmi tervezés módszertanát, belefoglalva a kapcsolódó infrastruktúra folyamatos korszerűsítésének lehetőségeit.
A Tanszék oktatói szorosan együttműködnek a hazai és külföldi ipari- és állami szereplőkkel a fejlesztések, kockázatelemzések és különböző releváns témájú auditálások területén.
A Tanszék által oktatásképzésben kezelt tématerületek:
- környezeti fizika és kémia,
- környezeti hatásvizsgálatok,
- monitoringrendszerek,
- talajtan- és hulladékgazdálkodás,
- védelmi tervezés és környezeti kárelhárítás,
- kapcsolódó gazdasági kérdések.
Elérhetőség:
Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar
Víz- és Környezetbiztonsági Tanszék
6500 Baja, Bajcsy-Zsilinszky utca 12-14.
+36 1 432 9000 / 19090-es mellék