„Demonstrating synergies in combined natural and engineered processes for water treatment systems”

AquaNES -H2020-WATER-2014-2015

Főpályázó: Fachhochschule Nordwestschweiz Switzerland
Konzorciumi tagok:  összesen 30 konzorciumi partner
Projekt kezdete: 2016. június.01.
Projekt vége: 2019. május.31.
A projekt összköltsége:  93 39 405,63 €

A projekt szakmai célja:
Az AquaNES PÁLYÁZAT a víz- és szennyvízkezelés és -kezelés innovációit a természetes és a tervezett komponensek jobb kombinációjával katalizálja. A projekt 13 európai, indiai és izraeli demonstrációs helyszínre összpontosít, amelyek reprezentatív, regionális, klimatikus és hidrogeológiai feltételeket tartalmaznak. A bemutatott megoldások közé tartoznak a természetes kezelési folyamatok, mint a bankszűrés (BF), a kezelt víztartó feltöltődés (MAR) és az épített vizes élőhelyek (CW), valamint a tervezés előtti és utókezelési lehetőségek.

A projekt eredményei:
A természeti környezetben végbemenő tisztítási folyamatok és a mesterséges rendszerek együttes alkalmazási előnyeinek bemutatása, demonstrálása.
Eredmények: lassú homokszűrőt üzemeltetése 13 hónapon keresztül, hatékonyságának folyamatos vizsgálata, adataitok, illetve az üzemeltetéshez kapcsolódó költségek vizsgálata. A tapasztalatok beépítése az oktatásba. Publikációk, amelyek közül megemlítendő egy Q1 -es cikk megjelenése.

Szakmai munkacsoport megbeszélés
BLUE PLANET Berlin Water Dialogues Konferencia
AquaNES - "Demonstrating synergies in combined natural and engineered processes for water treatment systems"