Hamarosan indul a Vízügyi ösztöndíj

A Nemzeti Köszszolgálati Egyetem Víztudományi Karán a 2022/23. tanév őszi félévétől kerül bevezetésre a Vízügyi ösztöndíj. A pályázat kiírására 2022 augusztusában kerül sor. Az ösztöndíj a nappali munkarendű, építőmérnök hallgatók számára biztosít támogatást a képzés teljes időtartamára. A bajai vízügyi képzés országos hírű és jelentőségű, a vízügyi ágazat egyik legfontosabb utánpótlási bázisa. A Víztudományi Kar célja a hallgatók kulcskompetenciáinak és készségeinek fejlesztése, valamint a gyakorlatorientált képzés támogatása, folyamatos biztosítása. Az ösztöndíj nemcsak rendszeres havi pénzügyi támogatást, hanem a diploma megszerzését követően biztos munkahelyet jelent az ösztöndíjat elnyert hallgatók számára. Sikeres pályázat esetén a Nemzeti Köszszolgálati Egyetem, mint ösztöndíj nyújtó és az Országos Vízügyi Főigazgatóság, mint munkahelyet biztosító szerződést köt minden eredményes pályázóval. A bírálati szempontok között szerepel az elért felvételi pontszám, valamint a szakmai és tudományos előélet. A jelentkezők szakmai elhivatottságuk bemutatására egy szakmai motivációs elbeszélgetésen is részt vesznek.

A pályázatról részletes információk a https://vtk.uni-nke.hu/hallgatoknak/tanulmanyi-ugyek/golyaknak/vizugyi-osztondij oldalon találhatók.

Címkék: ösztöndíjak